Overslaan en naar de inhoud gaan

Tijdens het weekend van 24, 25 en 26 augustus zakten er ruim 700 bezoekers af naar de unieke interactieve tentoonstelling die de gemeente Glabbeek organiseerde over ons dorp tijdens de oorlogsjaren. Op grote tentoonstellingsborden en via TV schermen konden onze inwoners heel wat oorlogsverhalen komen ontdekken. Centraal in de tentoonstelling stonden de Tiense Rode Kruisverpleger Leonard Reynaerts, korporaal Arthème De Coster uit Zuurbemde en de toenmalige dorpspastoor Cornelius Segers van Bunsbeek die we 100 jaar later met verfilmde toneelproducties terug tot leven gebracht hebben. Acteurs van onze drie lokale toneelverenigingen kropen in de huid van deze drie personen die tijdens de oorlogsjaren belangrijke ooggetuigen waren. Maar ook de moord op drie jonge weerstanders uit ons dorp 75 jaar geleden en de crash van de Britse bommenwerper Lancaster NN775 tijdens WO II kwamen in de tentoonstelling aan bod.

Foto’s tentoonstelling over Glabbeek tijdens de oorlogsjaren