Overslaan en naar de inhoud gaan

Bezoek scholen Glabbeek aan tentoonstelling Glabbeek Herdenkt ons dorp tijdens WO IIOp dinsdagvoormiddag 2 mei 2017 brachten de leerlingen van de derde graad van alle scholen in Glabbeek een bezoek aan de tentoonstelling Glabbeek herdenkt ons dorp tijdens WO II. Zij kregen van burgemeester Peter Reekmans en Benny Ceuleers (Planehunters) uitleg over de vier gecrashte vliegtuigen in Glabbeek tijdens WO II en in het bijzonder over de opgraving en berging van de Britse Lancaster NN775. Staf Vandegaer en Edmond Denruyter van de Heemkundige Kring Glabbeek gaven uitleg over de werking van de kring en onderzoek naar heemkunde. Conservator Jo Peeters van het museum van het Belgisch-Frans verzet gaf uitleg over het verzet tijdens WO II en medewerkers van de stichting Meensel-Kiezegem gaven uitleg over de razzia’s tijdens WO II. De leerlingen waren duidelijk onder de indruk van de tentoonstelling. Deze initiatieven neemt de gemeente Glabbeek om het lokaal erfgoed te laten verder leven bij de toekomstige generaties.