Overslaan en naar de inhoud gaan
Drie burgemeesters kregen Ridderorde uitgereikt tijdens plechtige zitting van de gemeenteraad van Glabbeek

Een Ridderorde in één van de Nationale Ordes van België wordt uitgereikt aan personen met een bepaalde status die een lange carrière achter de rug hebben of voor een bijzondere verdienste aan het land of de bevolking. Bij Koninklijk Besluit van 9 februari 2020 werden er door Koning Filip I drie Ridderordes toegekend aan burgemeesters van Glabbeek. Op voordracht van het gemeentebestuur van Glabbeek kreeg  ere-burgemeester Arsène De Coster (CVP) het ereteken van Ridder in de Kroonorde uitgereikt. En ere-burgemeester Jean Vanschoubroek (CD&V) en burgemeester Peter Reekmans (Dorpspartij) kregen het ereteken van Ridder in de Leopoldsorde.

Arsène De Coster werd in 1958 gemeenteraadslid en was van 1964 tot 1976 burgemeester van de autonome gemeente Glabbeek-Zuurbemde. In 1976 werd hij de eerste burgemeester van de nieuwe fusiegemeente Glabbeek en hij bleef dit tot 1994. Van 1994 tot 2006 was hij gemeenteraadslid van Glabbeek, waardoor hij in totaal maar liefst 48 jaar politiek actief was in onze gemeente, waarvan 30 jaar als burgemeester.

Jean Vanschoubroek werd in 1982 gemeenteraadslid en was van 1994 tot 2012 burgemeester van Glabbeek, waardoor hij in totaal maar liefst 30 jaar politiek actief was in onze gemeente, waarvan 18 jaar als burgemeester.

Peter Reekmans zetelt in de gemeenteraad van Glabbeek sinds 2000, hij was in 2013 eerste schepen en werd eind 2013 burgemeester van Glabbeek. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2012 behaalde hij als lijstduwer al de meeste voorkeurstemmen in Glabbeek, maar tijdens het eerste jaar van de legislatuur 2013-2018 was hij nog fractievoorzitter in het Vlaams Parlement en liet daarom het burgemeesterschap voor één jaar over aan Jos Vicca. Hij was van 2013 tot 2018 voorzitter van de gemeenteraad. En in 2018 werd hij met een monsterscore herverkozen als burgemeester en behaalde hij met de Dorpspartij een verpletterende verkiezingsoverwinning met 12 van de 17 zetels in de gemeenteraad. Naast zijn lokale politieke carrière is hij ook al geruime tijd nationaal politiek actief. Hij werd op 22-jarige leeftijd nationaal voorzitter van Jong VLD en verliet deze partij om samen met Jean-Marie Dedecker in 2007 de nieuwe partij LDD op te richten. Hij was van 2007 tot 2009 nationaal partijsecretaris en van 2009 tot 2014 volksvertegenwoordiger en in 2014 fractievoorzitter in het Vlaams Parlement. Vandaag is hij nog steeds nationaal ondervoorzitter van LDD.

Naast de overhandiging van de Ridderorde huldigde de Dorpspartijfractie burgemeester Peter Reekmans tijdens de plechtige zitting van de gemeenteraad omdat hij ondanks zijn jonge leeftijd van 45 jaar dit jaar bovendien al maar liefst 25 jaar politiek actief is.