Overslaan en naar de inhoud gaan
Middelkerke en Glabbeek hebben een geschiedenis die meer dan 100 jaar terug gaat

Meer dan 100 jaar geleden tijdens WO I vochten meerdere soldaten uit Middelkerke mee in onze regio. Zij maakten deel uit van het Belgische 22ste Linieregiment dat begin augustus 1914 onze gemeente kwam verdedigen tegen de Duitsers. Op dinsdag 18 augustus 1914 tijdens de gevechten op Schaffelberg sneuvelden er in onze deelgemeente Bunsbeek 30 Belgische soldaten, waaronder soldaten afkomstig uit Middelkerke. De 30 Belgische soldaten die in Bunsbeek sneuvelden, werden aanvankelijk in een massagraf onder de Grote Linde in de Lindestraat in Bunsbeek begraven. Nadien kregen zij een graf op de militaire kerkhoven van Sint-Margriete-Houtem en Grimde.

De verbroedering/verzustering tussen de gemeenten Glabbeek en Middelkerke, gaat dus veel verder dan de goede band tussen de burgemeesters Peter Reekmans en Jean-Marie Dedecker. Tijdens WO I kwamen inwoners van Middelkerke ons dorp mee verdedigen tegen de vijand. Buiten deze geschiedenis die tussen beiden gemeenten meer dan 100 jaar terug gaat, zal de jumelage tussen beiden gemeenten vooral van toeristische aard zijn. Glabbeek zal tijdens de bloesemfeesten en fruitoogst inwoners van de kustgemeente ontvangen en Middelkerke zal tijdens de zomer inwoners van Glabbeek verwelkomen op activiteiten aan de kust. Een verzustering/verbroedering met gemeenten in het buitenland kennen we al lang, een jumelage tussen twee Vlaamse gemeenten is eerder uniek.