Overslaan en naar de inhoud gaan
Ruim 400 aanwezigen genoten van een schitterend herdenkingsconcert in de kerk van Kapellen

Op zaterdag 29 september 2018 ging het herdenkingsconcert ’14 – ’18 van de gemeente Glabbeek door in de unieke locatie van de kerk van Kapellen. Met dit herdenkingsconcert herdachten we als gemeente de start van het bevrijdingsoffensief op het einde van de Eerste Wereldoorlog 100 jaar geleden op 28 september 1918. Met dit schitterend concert betuigden we als gemeentebestuur ons diepste respect voor alle burgerslachtoffers en dapperen uit ons dorp die tijdens de Wereldoorlogen vochten voor onze vrijheden van vandaag. Het concert ging van start met de mars van het 22ste Belgische linieregiment, de legereenheid die een belangrijke rol speelde in de verdediging van ons dorp bij het uitbreken van WO I. 

 

Door een unieke samenwerking van ruim 80 muzikanten van de Koninklijke Harmonie Crescendo Glabbeek, de Festival Brass Band en de doedelzakkenband Wallace Pipe Band konden ruim 400 aanwezigen genieten van een prachtige muzikale avond met meerdere kippenvelmomenten. Dit initiatief kwam tot stand met bijzondere dank aan muzikant Michaël Dils die inwoner van onze gemeente is. De presentatie was in handen van Vicky Versavel en het concert stond onder leiding van de getalenteerde dirigenten Steven Jacques (Crescendo Glabbeek) en Professor Steven Verhaert (Festival Brassband). Met deze organisatie bracht de gemeentelijke cultuur- en erfgoedraad alweer een mooi evenement met cultuur voor iedereen.

Herdenkingsconcert '14-'18