Overslaan en naar de inhoud gaan

Op zaterdag 11 november 2017 realiseerde het gemeentebestuur met Glabbeek Herdenkt alweer een sterke affiche waarbij alle slachtoffers op Wapenstilstand herdacht werden. Traditioneel werd tussen 8u en 9u30 gestart met een bloemenhulde aan de 8 herdenkingsmonumenten in onze gemeente. Om 9u30 was er een herdenkingsviering in de kerk van Kapellen (elk jaar nemen we steeds de kerk van een andere deelgemeente als locatie). Deze herdenkingsviering werd prachtig muzikaal opgeluisterd door onze lokale fanfare de Koninklijke Harmonie Crescendo en burgemeester Peter Reekmans hield er zijn jaarlijkse herdenkingsrede. Daarna was er in samenwerking met het Davidsfonds een evocatie waarbij Koen Lagae en Ruben Donvil twee inwoners van onze gemeente en tevens historici met een grote kennis over de eerste wereldoorlog spraken over het oorlogsjaar 1917 en over verhalen uit de dagboeken van soldaten uit Glabbeek.

Glabbeek herdenkt 11 november 2017

Glabbeek herdenkt wapenstilstand 2017