Overslaan en naar de inhoud gaan

Meer dan 3.000 bezoekers bezochten tentoonstelling “Ons dorp tijdens WO II” in Glabbeek

De tentoonstelling van de gemeente Glabbeek die doorging in het verlengde weekend van 29, 30 april en 1 mei 2017 lokte heel wat volk. Burgemeester Peter Reekmans, tevens bevoegd voor erfgoed: “Meer dan 3.000 bezoekers kwamen langs op dit evenement in het kader van Glabbeek Herdenkt waarbij de verhalen uit ons dorp tijdens WO II centraal stonden. De bezoekers konden niet alleen de lokale verhalen uit Glabbeek tijdens WO II ontdekken, maar kwamen ook meer te weten over de vier vliegtuigcrashes in onze gemeente tussen 1940 en 1945. Centraal in de tentoonstelling stond het opgegraven vliegtuigwrak van de Britse bommenwerper Lancaster NN775 die crashte in onze gemeente op 5 maart 1945. Familieleden van slachtoffers kwamen vanuit de Verenigde Staten, Australië, Nieuw-Zeeland en het Verenigd Koninkrijk dit weekend afgezakt naar onze gemeente om na meer dan 70 jaar eindelijk het verhaal van hun gecrashte familieleden te komen ontdekken. Maar ook de inwoners die massaal de tentoonstelling bezochten waren vol lof over dit initiatief van het gemeentebestuur dat meer dan ooit het lokaal erfgoed op de agenda plaatst.”  Ook verschillende organisaties die meewerkten aan dit gemeentelijk initiatief zoals de Heemkundige Kring Glabbeek, het museum van het Belgisch-Frans verzet uit Sint-Joris-Winge, de stichting Meensel-Kiezegem, de Planehunters en verschillende re-enactors waren een absolute meerwaarde voor dit topevenement in Glabbeek. En ook de Koninklijke Harmonie Crescendo Glabbeek, acordeongezelschap Kriebel en Huksel uit Glabbeek en de Army Stars zorgden voor een prachtige muzikale omkadering.